İçeriğe geç

Sarıyer Yol Tarifi

İstanbul Sarıyer yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıyer şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıyer’e nasıl gidilir? Sarıyer yol tarifi? Sarıyer yol haritası? Sarıyer İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıyer İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Sarıyer, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Sarıyer İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 177 km2’dir. Sarıyer ilçesinin rakımı ise 81 m olarak hesaplanmıştır. Sarıyer ilçesinin batısında Eyüp, Güneyinde ise Şişli ve Beşiktaş ilçeleri bulunmaktadır. Sarıyer ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıyer İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıyer ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 347.214 nüfusa sahiptir.

Sarıyer İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıyer Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıyer’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıyer Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıyer’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıyer’e Nasıl Gidilir? Sarıyer Yol Tarifi

Sarıyer’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıyer’e gelebilirsiniz. Sarıyer karayolu ile İstanbul şehir merkezine 24.6 km, Bursa’ya yaklaşık 164 km, Ankara’ya yaklaşık 460 km, İzmir’den ise yaklaşık 489 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıyer ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıyer ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.