İçeriğe geç

Sarıyahşi Yol Tarifi

Aksaray Sarıyahşi yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıyahşi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıyahşi’ye nasıl gidilir? Sarıyahşi yol tarifi? Sarıyahşi yol haritası? Sarıyahşi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıyahşi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Sarıyahşi, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıyahşi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 210 km2’dir. Sarıyahşi ilçesinin rakımı ise 968 m olarak hesaplanmıştır. Sarıyahşi ilinin Kuzeyinde Kırşehir, batısında Ankara, Güneyinde Ortaköy ise ilçeleri bulunmaktadır. Sarıyahşi ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıyahşi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıyahşi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.658 nüfusa sahiptir.

Sarıyahşi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıyahşi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıyahşi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıyahşi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıyahşi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıyahşi’ye Nasıl Gidilir?

Sarıyahşi’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıyahşi’ye gelebilirsiniz. Sarıyahşi karayolu ile Aksaray şehir merkezine 94,8 km, İstanbul’a yaklaşık 624 km, Ankara’ya yaklaşık 189 km, İzmir’den ise yaklaşık 703 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.