İçeriğe geç

Sarıveliler Yol Tarifi

Karaman Sarıveliler yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıveliler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıveliler’e nasıl gidilir? Sarıveliler yol tarifi? Sarıveliler yol haritası? Sarıveliler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıveliler İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Sarıveliler, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıveliler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 590 km2’dir. Sarıveliler ilçesinin rakımı ise 1.523 m olarak hesaplanmıştır. Sarıveliler ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Başyayla, batısında Antalya, Güneyinde ise Ermenek ilçeleri bulunmaktadır. Sarıveliler ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıveliler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıveliler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.510 nüfusa sahiptir.

Sarıveliler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıveliler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıveliler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıveliler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıveliler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıveliler’e Nasıl Gidilir? Sarıveliler Yol Tarifi

Sarıveliler’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıveliler’e gelebilirsiniz. Sarıveliler karayolu ile Karaman şehir merkezine 174 km, İstanbul’a yaklaşık 894 km, Ankara’ya yaklaşık 458 km, İzmir’den ise yaklaşık 749 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıveliler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.