İçeriğe geç

Sarıveliler Posta Kodu

Sarıveliler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sarıveliler Posta Kodu Sorgulama

Sarıveliler’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sarıveliler ilçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Sarıveliler, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıveliler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 590 km2’dir. Rakımı ise 1.523 m olarak hesaplanmıştır. Sarıveliler ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Başyayla, batısında Antalya, Güneyinde ise Ermenek ilçeleri bulunmaktadır. Sarıveliler ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıveliler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıveliler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.510 nüfusa sahiptir.

Sarıveliler Posta Kodu
Sarıveliler Posta Kodu