İçeriğe geç

Sarıoğlan Yol Tarifi

Kayseri Sarıoğlan yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıoğlan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıoğlan’a nasıl gidilir? Sarıoğlan yol tarifi? Sarıoğlan yol haritası? Sarıoğlan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıoğlan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Sarıoğlan, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Sarıoğlan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 642 km2’dir. Sarıoğlan ilçesinin rakımı ise     1.156 m olarak hesaplanmıştır. Sarıoğlan ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Akkışla, batısında Özvatan ve Kocasinan, Güneyinde ise Bünyan ilçeleri bulunmaktadır. Sarıoğlan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıoğlan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıoğlan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.552 nüfusa sahiptir.

Sarıoğlan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıoğlan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıoğlan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıoğlan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıoğlan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıoğlan’a Nasıl Gidilir? Sarıoğlan Yol Tarifi

Sarıoğlan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıoğlan’a gelebilirsiniz. Sarıoğlan karayolu ile Kayseri şehir merkezine 62.8 km, İstanbul’a yaklaşık 822 km, Ankara’ya yaklaşık 378 km, İzmir’den ise yaklaşık 907 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıoğlan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıoğlan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.