İçeriğe geç

Sarıkaya Yol Tarifi

Yozgat Sarıkaya yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıkaya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıkaya’ya nasıl gidilir? Sarıkaya yol tarifi? Sarıkaya yol haritası? Sarıkaya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıkaya İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Sarıkaya, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıkaya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.018 km2’dir. Sarıkaya ilçesinin rakımı ise 1.116 m olarak hesaplanmıştır. Sarıkaya ilçesinin Kuzeyinde Akdağmadeni ve Sorgun, doğusunda Çayıralan, batısında Yozgat Merkez ve Boğazlıyan, Güneyinde ise Boğazlıyan ilçeleri bulunmaktadır. Sarıkaya ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıkaya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıkaya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.489 nüfusa sahiptir.

Sarıkaya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıkaya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıkaya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıkaya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıkaya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıkaya’ya Nasıl Gidilir? Sarıkaya Yol Tarifi

Sarıkaya’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıkaya’ya gelebilirsiniz. Sarıkaya karayolu ile Yozgat şehir merkezine 96.7 km, İstanbul’a yaklaşık 743 km, Ankara’ya yaklaşık 290 km, İzmir’den ise yaklaşık 895 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıkaya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.