İçeriğe geç

Sarıkamış Yol Tarifi

Kars Sarıkamış yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıkamış şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıkamış’a nasıl gidilir? Sarıkamış yol tarifi? Sarıkamış yol haritası? Sarıkamış İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıkamış İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Sarıkamış, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıkamış İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.038 km2’dir. Sarıkamış ilçesinin rakımı ise 2.103 m olarak hesaplanmıştır. Sarıkamış ilçesinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Kozan, batısında Pozantı, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. Sarıkamış ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıkamış İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıkamış ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41.280 nüfusa sahiptir.

Sarıkamış İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıkamış Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıkamış’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıkamış Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıkamış’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıkamış’a Nasıl Gidilir? Sarıkamış Yol Tarifi

Sarıkamış’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıkamış’a gelebilirsiniz. Sarıkamış karayolu ile Kars şehir merkezine 73.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.387 km, Ankara’ya yaklaşık 1.024 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.740 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıkamış ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıkamış ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.