İçeriğe geç

Sarıkamış Posta Kodu

Sarıkamış Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sarıkamış Posta Kodu Sorgulama

Sarıkamış’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sarıkamış ilçesi Hakkında

Sarıkamış ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Sarıkamış, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıkamış İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.871 km2’dir. Rakımı ise 1.414 m olarak hesaplanmıştır. Sarıkamış ilçesinin Kuzeyinde Kars Merkez ve Selim, doğusunda Digor, batısında Sarıkamış, Güneyinde ise Ağrı ve Iğdır ilçeleri bulunmaktadır. Sarıkamış ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıkamış İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıkamış ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 40.158 nüfusa sahiptir.

Sarıkamış Posta Kodu
Sarıkamış Posta Kodu