İçeriğe geç

Sarıgöl Yol Tarifi

Manisa Sarıgöl yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıgöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıgöl’e nasıl gidilir? Sarıgöl yol tarifi? Sarıgöl yol haritası? Sarıgöl İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıgöl İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Sarıgöl, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıgöl İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 432 km2’dir. Sarıgöl ilçesinin rakımı ise 214 m olarak hesaplanmıştır. Sarıgöl ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Alaşehir, doğusunda Uşak, Güneyinde ise Denizli ve Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Sarıgöl ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıgöl İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıgöl ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.890 nüfusa sahiptir.

Sarıgöl İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıgöl Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıgöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıgöl Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıgöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıgöl’e Nasıl Gidilir? Sarıgöl Yol Tarifi

Sarıgöl’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıgöl’e gelebilirsiniz. Sarıgöl karayolu ile Manisa şehir merkezine 138 km, İstanbul’a yaklaşık 510 km, Ankara’ya yaklaşık 471 km, İzmir’den ise yaklaşık 158 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıgöl ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.