İçeriğe geç

Sarıgöl Posta Kodu

Sarıgöl Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sarıgöl Posta Kodu Sorgulama

Sarıgöl’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sarıgöl ilçesi Hakkında

Sarıgöl ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Sarıgöl, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıgöl İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 432 km2’dir. Rakımı ise 214 m olarak hesaplanmıştır. Sarıgöl ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Alaşehir, doğusunda Uşak, Güneyinde ise Denizli ve Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Sarıgöl ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıgöl İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıgöl ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 35.912 nüfusa sahiptir.

Sarıgöl Posta Kodu
Sarıgöl Posta Kodu