İçeriğe geç

Sarıçam Yol Tarifi

Adana Sarıçam yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıçam şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıçam’a nasıl gidilir? Sarıçam yol tarifi? Sarıçam yol haritası? Sarıçam İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıçam İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Sarıçam, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sarıçam İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.945 km2’dir. Sarıçam ilçesinin rakımı ise 21 m olarak hesaplanmıştır. Sarıçam ilinin Kuzeyinde İmamoğlu, doğusunda ise Ceyhan, batısında Çukurova, Güneyinde ise Yüreğir ilçeleri bulunmaktadır. Sarıçam ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıçam İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıçam ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 173,154 nüfusa sahiptir.

Sarıçam İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıçam Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıçam’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıçam Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıçam’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıçam’a Nasıl Gidilir? Sarıçam Yol Tarifi

Sarıçam’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıçam’a gelebilirsiniz. Sarıçam karayolu ile Adana şehir merkezine 68.9 km, İstanbul’a yaklaşık 956 km, Ankara’ya yaklaşık 521 km, İzmir’den ise yaklaşık 928 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıçam ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıçam ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.