İçeriğe geç

Sarıcakaya Yol Tarifi

Eskişehir Sarıcakaya yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarıcakaya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarıcakaya’na nasıl gidilir? Sarıcakaya yol tarifi? Sarıcakaya yol haritası? Sarıcakaya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarıcakaya İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Sarıcakaya, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Sarıcakaya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 382 km2’dir. Sarıcakaya ilçesinin rakımı ise 216 m olarak hesaplanmıştır. Sarıcakaya ilinin Kuzeyinde Bolu, doğusunda ise Ankara, batısında Mihalgazi, Güneyinde ise Bilecik ilçeleri bulunmaktadır. Sarıcakaya ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarıcakaya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarıcakaya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.854 nüfusa sahiptir.

Sarıcakaya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarıcakaya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarıcakaya’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarıcakaya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıcakaya’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarıcakaya’na Nasıl Gidilir? Sarıcakaya Yol Tarifi

Sarıcakaya’na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarıcakaya’na gelebilirsiniz. Sarıcakaya karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 43.5 km, İstanbul’a yaklaşık 269 km, Ankara’ya yaklaşık 237 km, İzmir’den ise yaklaşık 534 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarıcakaya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.