İçeriğe geç

Sarayönü Yol Tarifi

Konya Sarayönü yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarayönü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarayönü’ne nasıl gidilir? Sarayönü yol tarifi? Sarayönü yol haritası? Sarayönü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarayönü İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Sarayönü, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sarayönü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.620 km2’dir. Sarayönü ilçesinin rakımı ise 1.064  m olarak hesaplanmıştır. Sarayönü ilçesinin Kuzeyinde Cihanbeyli ve Yunak, doğusunda Altınekin, batısında Kadınhanı, Güneyinde ise Selçuklu ilçeleri bulunmaktadır. Sarayönü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarayönü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarayönü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.026 nüfusa sahiptir.

Sarayönü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarayönü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarayönü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarayönü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarayönü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarayönü’ne Nasıl Gidilir? Sarayönü Yol Tarifi

Sarayönü’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarayönü’ne gelebilirsiniz. Sarayönü karayolu ile Konya şehir merkezine 73.5 km, İstanbul’a yaklaşık 558 km, Ankara’ya yaklaşık 236 km, İzmir’den ise yaklaşık 546 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarayönü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarayönü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.