İçeriğe geç

Sarayköy Yol Tarifi

Denizli Sarayköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Sarayköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sarayköy’e nasıl gidilir? Sarayköy yol tarifi? Sarayköy yol haritası? Sarayköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sarayköy İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Sarayköy, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Sarayköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 379 km2’dir. Sarayköy ilçesinin rakımı ise 165 m olarak hesaplanmıştır. Sarayköy ilinin Kuzeyinde Buldan, doğusunda ise Pamukkale, batısında Aydın, Güneyinde ise Babadağ ilçeleri bulunmaktadır. Sarayköy ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sarayköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sarayköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.810 nüfusa sahiptir.

Sarayköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sarayköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sarayköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sarayköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarayköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sarayköy’e Nasıl Gidilir? Sarayköy Yol Tarifi

Sarayköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sarayköy’e gelebilirsiniz. Sarayköy karayolu ile Denizli şehir merkezine 19,5 km, İstanbul’a yaklaşık 560 km, Ankara’ya yaklaşık 495 km, İzmir’den ise yaklaşık 219 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarayköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sarayköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.