İçeriğe geç

Saraykent Yol Tarifi

Yozgat Saraykent yol tarifi; yazımızda öncelikle Saraykent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Saraykent’e nasıl gidilir? Saraykent yol tarifi? Saraykent yol haritası? Saraykent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Saraykent İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Saraykent, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Saraykent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 319 km2’dir. Saraykent ilçesinin rakımı ise 1.142 m olarak hesaplanmıştır. Saraykent ilçesinin Kuzeyinde Çekerek ve Kadışehri, doğusunda ve Güneyinde Akdağmadeni, batısında Sorgun ilçeleri bulunmaktadır. Saraykent ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saraykent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saraykent ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.486 nüfusa sahiptir.

Saraykent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Saraykent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Saraykent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Saraykent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Saraykent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Saraykent’e Nasıl Gidilir? Saraykent Yol Tarifi

Saraykent’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Saraykent’e gelebilirsiniz. Saraykent karayolu ile Yozgat şehir merkezine 69 km, İstanbul’a yaklaşık 732 km, Ankara’ya yaklaşık 279 km, İzmir’den ise yaklaşık 884 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saraykent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.