İçeriğe geç

Saraydüzü Yol Tarifi

Sinop Saraydüzü yol tarifi; yazımızda öncelikle Saraydüzü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Saraydüzü’ne nasıl gidilir? Saraydüzü yol tarifi? Saraydüzü yol haritası? Saraydüzü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Saraydüzü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Saraydüzü, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Saraydüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 334 km2’dir. Saraydüzü ilçesinin rakımı ise 415 m olarak hesaplanmıştır. Saraydüzü ilçesinin Kuzeyinde Boyabat, doğusunda Samsun ve Durağan, Güneyinde ise Çorum ve Samsun ilçeleri bulunmaktadır. Saraydüzü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saraydüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saraydüzü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.334 nüfusa sahiptir.

Saraydüzü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Saraydüzü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Saraydüzü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Saraydüzü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Saraydüzü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Saraydüzü’ne Nasıl Gidilir? Saraydüzü Yol Tarifi

Saraydüzü’ne kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Saraydüzü’ne gelebilirsiniz. Saraydüzü karayolu ile Sinop şehir merkezine 103 km, İstanbul’a yaklaşık 592 km, Ankara’ya yaklaşık 317 km, İzmir’den ise yaklaşık 944 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saraydüzü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.