İçeriğe geç

Saraydüzü Posta Kodu

Saraydüzü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Saraydüzü Posta Kodu Sorgulama

Saraydüzü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Saraydüzü ilçesi Hakkında

Saraydüzü ilçesi alan olarak Türkiye’nin yetmiş sekizinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Saraydüzü, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Saraydüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 334 km2’dir. Rakımı ise 415 m olarak hesaplanmıştır. Saraydüzü ilçesinin Kuzeyinde Boyabat, doğusunda Samsun ve Durağan, Güneyinde ise Çorum ve Samsun ilçeleri bulunmaktadır. Saraydüzü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saraydüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saraydüzü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.885 nüfusa sahiptir.

Saraydüzü Posta Kodu
Saraydüzü Posta Kodu