İçeriğe geç

Saray Yol Tarifi

Tekirdağ Saray yol tarifi; yazımızda öncelikle Saray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Saray’a nasıl gidilir? Saray yol tarifi? Saray yol haritası? Saray İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Saray İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Saray, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Saray İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 620 km2’dir. Saray ilçesinin rakımı ise 148 m olarak hesaplanmıştır. Saray ilçesinin Kuzeyinde Kırklareli, doğusunda İstanbul, batısında Ergene ve Kırklareli, Güneyinde ise Ergene ve Kapaklı ilçeleri bulunmaktadır. Saray ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saray İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saray ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 49.605 nüfusa sahiptir.

Saray İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Saray Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Saray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Saray Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Saray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Saray’a Nasıl Gidilir? Saray Yol Tarifi

Saray’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Saray’a gelebilirsiniz. Saray karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 79.8 km, İstanbul’a yaklaşık 124 km, Ankara’ya yaklaşık 581 km, İzmir’den ise yaklaşık 603 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saray ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saray ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.