İçeriğe geç

Saray Yol Tarifi

Van Saray yol tarifi; yazımızda öncelikle Saray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Saray’a nasıl gidilir? Saray yol tarifi? Saray yol haritası? Saray İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Saray İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Saray, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Saray İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 872 km2’dir. Saray ilçesinin rakımı ise 2.095 m olarak hesaplanmıştır. Saray ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Özalp, doğusunda İran, Güneyinde ise Gürpınar ve Başkale ilçeleri bulunmaktadır. Saray ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Saray İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Saray ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.498 nüfusa sahiptir.

Saray İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Saray Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Saray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Saray Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Saray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Saray’a Nasıl Gidilir? Saray Yol Tarifi

Saray’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Saray’a gelebilirsiniz. Saray karayolu ile Van şehir merkezine 95.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.646 km, Ankara’ya yaklaşık 1.283 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.999 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saray ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Saray ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.