İçeriğe geç

Şaphane Yol Tarifi

Kütahya Şaphane yol tarifi; yazımızda öncelikle Şaphane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şaphane’ye nasıl gidilir? Şaphane yol tarifi? Şaphane yol haritası? Şaphane İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şaphane İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Şaphane, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şaphane İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 229 km2’dir. Şaphane ilçesinin rakımı ise 985 m olarak hesaplanmıştır. Şaphane ilçesinin Kuzeyinde Simav ve Gediz, doğusunda ve güneyinde Gediz, batısında Pazarlar ve Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Şaphane ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şaphane İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şaphane ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.030 nüfusa sahiptir.

Şaphane İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şaphane Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şaphane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şaphane Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şaphane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şaphane’ye Nasıl Gidilir? Şaphane Yol Tarifi

Şaphane’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şaphane’ye gelebilirsiniz. Şaphane karayolu ile Kütahya şehir merkezine 119 km, İstanbul’a yaklaşık 365 km, Ankara’ya yaklaşık 419 km, İzmir’den ise yaklaşık 256 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şaphane ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.