İçeriğe geç

Şaphane Posta Kodu

Şaphane Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Şaphane Posta Kodu Sorgulama

Şaphane’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Şaphane ilçesi Hakkında

Şaphane ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz doksan sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Şaphane, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Şaphane İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 229 km2’dir. Rakımı ise 985 m olarak hesaplanmıştır. Şaphane ilçesinin Kuzeyinde Simav ve Gediz, doğusunda ve güneyinde Gediz, batısında Pazarlar ve Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Şaphane ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şaphane İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şaphane ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.850 nüfusa sahiptir.

Şaphane Posta Kodu
Şaphane Posta Kodu