İçeriğe geç

Sapanca Yol Tarifi

Sakarya Sapanca yol tarifi; yazımızda öncelikle Sapanca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sapanca’ya nasıl gidilir? Sapanca yol tarifi? Sapanca yol haritası? Sapanca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sapanca İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Sapanca, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sapanca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 173 km2’dir. Sapanca ilçesinin rakımı ise 43 m olarak hesaplanmıştır. Sapanca ilçesinin Kuzeyinde Serdivan, doğusunda Arifiye, batısında Kocaeli, Güneyinde ise Pamukova ve Geyve ilçeleri bulunmaktadır. Sapanca ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sapanca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sapanca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42.416 nüfusa sahiptir.

Sapanca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sapanca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sapanca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sapanca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sapanca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sapanca’ya Nasıl Gidilir? Sapanca Yol Tarifi

Sapanca’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sapanca’ya gelebilirsiniz. Sapanca karayolu ile Sakarya şehir merkezine 18.8 km, İstanbul’a yaklaşık 137 km, Ankara’ya yaklaşık 319 km, İzmir’den ise yaklaşık 490 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sapanca ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.