Şanlıurfa Zonguldak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Zonguldak arası kaç km? Şanlıurfa Zonguldak arası kaç saat? Şanlıurfa Zonguldak yol tarifi? Şanlıurfa Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Zonguldak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1115 km’dir. Şanlıurfa Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 769 km’dir.

Şanlıurfa Zonguldak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Zonguldak Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Zonguldak arası kaç saat; Şanlıurfa Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1115 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 769 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Şanlıurfa Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1115 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.