Şanlıurfa Yalova Arası Kaç KM

Şanlıurfa Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Yalova arası kaç km? Şanlıurfa Yalova arası kaç saat? Şanlıurfa Yalova yol tarifi? Şanlıurfa Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Yalova Arası Kaç KM

Şanlıurfa Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1299 km’dir. Şanlıurfa Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 930 km’dir.

Şanlıurfa Yalova Arası Kaç KM

Şanlıurfa Yalova Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Yalova arası kaç saat; Şanlıurfa Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1299 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 930 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Şanlıurfa Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1299 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.