Şanlıurfa Viranşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Viranşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Viranşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Viranşehir arası kaç km? Şanlıurfa Viranşehir arası kaç saat? Şanlıurfa Viranşehir yol tarifi? Şanlıurfa Viranşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Viranşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ilinin yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 37° 10′ 2.6544” Kuzey ve 38° 47′ 43.8468” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Viranşehir ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Viranşehir ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,297 km2dir. Viranşehir ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 14′ 9.1212” Kuzey ve 39° 45′ 44.5644” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Viranşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Viranşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 km’dir. Şanlıurfa Viranşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

Şanlıurfa Viranşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Viranşehir Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Viranşehir arası kaç saat; Şanlıurfa Viranşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Şanlıurfa Viranşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Şanlıurfa Viranşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 65 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Şanlıurfa Viranşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Viranşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Viranşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Viranşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Viranşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Viranşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.