Şanlıurfa Uşak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Uşak arası kaç km? Şanlıurfa Uşak arası kaç saat? Şanlıurfa Uşak yol tarifi? Şanlıurfa Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Uşak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1076 km’dir. Şanlıurfa Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 868 km’dir.

Şanlıurfa Uşak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Uşak Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Uşak arası kaç saat; Şanlıurfa Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1076 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Şanlıurfa Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Şanlıurfa Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 868 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Şanlıurfa Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1076 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.