Şanlıurfa Tunceli Arası Kaç KM

Şanlıurfa Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Tunceli arası kaç km? Şanlıurfa Tunceli arası kaç saat? Şanlıurfa Tunceli yol tarifi? Şanlıurfa Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Tunceli Arası Kaç KM

Şanlıurfa Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 km’dir. Şanlıurfa Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 226 km’dir.

Şanlıurfa Tunceli Arası Kaç KM

Şanlıurfa Tunceli Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Tunceli arası kaç saat; Şanlıurfa Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Şanlıurfa Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Şanlıurfa Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 226 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Şanlıurfa Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 352 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.