Şanlıurfa Trabzon Arası Kaç KM

Şanlıurfa Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Trabzon arası kaç km? Şanlıurfa Trabzon arası kaç saat? Şanlıurfa Trabzon yol tarifi? Şanlıurfa Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Trabzon Arası Kaç KM

Şanlıurfa Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 km’dir. Şanlıurfa Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 410 km’dir.

Şanlıurfa Trabzon Arası Kaç KM

Şanlıurfa Trabzon Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Trabzon arası kaç saat; Şanlıurfa Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Şanlıurfa Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 410 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.