Şanlıurfa Tokat Arası Kaç KM

Şanlıurfa Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Tokat arası kaç km? Şanlıurfa Tokat arası kaç saat? Şanlıurfa Tokat yol tarifi? Şanlıurfa Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Tokat Arası Kaç KM

Şanlıurfa Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 620 km’dir. Şanlıurfa Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 402 km’dir.

Şanlıurfa Tokat Arası Kaç KM

Şanlıurfa Tokat Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Tokat arası kaç saat; Şanlıurfa Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 620 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 402 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 620 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.