İçeriğe geç

Şanlıurfa Şırnak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Şırnak arası kaç km? Şanlıurfa Şırnak arası kaç saat? Şanlıurfa Şırnak yol tarifi? Şanlıurfa Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Şırnak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 km’dir. Şanlıurfa Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 327 km’dir.

Şanlıurfa Şırnak Arası Kaç KM

Şanlıurfa Şırnak Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Şırnak arası kaç saat; Şanlıurfa Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Şanlıurfa Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Şanlıurfa Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 327 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

1 saat

Şanlıurfa Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.