Şanlıurfa Isparta Arası Kaç KM

Şanlıurfa Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Isparta arası kaç km? Şanlıurfa Isparta arası kaç saat? Şanlıurfa Isparta yol tarifi? Şanlıurfa Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Isparta Arası Kaç KM

Şanlıurfa Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 km’dir. Şanlıurfa Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 731 km’dir.

Şanlıurfa Isparta Arası Kaç KM

Şanlıurfa Isparta Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Isparta arası kaç saat; Şanlıurfa Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 731 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Şanlıurfa Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.