İçeriğe geç

Şanlıurfa Iğdır Arası Kaç KM

Şanlıurfa Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Iğdır arası kaç km? Şanlıurfa Iğdır arası kaç saat? Şanlıurfa Iğdır yol tarifi? Şanlıurfa Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Iğdır Arası Kaç KM

Şanlıurfa Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 km’dir. Şanlıurfa Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 551 km’dir.

Şanlıurfa Iğdır Arası Kaç KM

Şanlıurfa Iğdır Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Iğdır arası kaç saat; Şanlıurfa Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Şanlıurfa Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 551 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Şanlıurfa Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.