İçeriğe geç

Şanlıurfa Hatay Arası Kaç KM

Şanlıurfa Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Hatay arası kaç km? Şanlıurfa Hatay arası kaç saat? Şanlıurfa Hatay yol tarifi? Şanlıurfa Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Hatay Arası Kaç KM

Şanlıurfa Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 359 km’dir. Şanlıurfa Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 272 km’dir.

Şanlıurfa Hatay Arası Kaç KM

Şanlıurfa Hatay Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Hatay arası kaç saat; Şanlıurfa Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 359 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Şanlıurfa Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Şanlıurfa Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 272 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Şanlıurfa Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 359 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.