Şanlıurfa Halfeti Arası Kaç KM

Şanlıurfa Halfeti arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Halfeti şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Halfeti arası kaç km? Şanlıurfa Halfeti arası kaç saat? Şanlıurfa Halfeti yol tarifi? Şanlıurfa Halfeti arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Halfeti İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ilinin yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Halfeti ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Halfeti ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 609 km2’dir. Halfeti ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 14′ 53.6568” Kuzey ve 37° 52′ 6.4740” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Halfeti Arası Kaç KM

Şanlıurfa Halfeti arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 km’dir. Şanlıurfa Halfeti arası mesafe havayolu ile yaklaşık 90 km’dir.

Şanlıurfa Halfeti Arası Kaç KM

Şanlıurfa Halfeti Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Halfeti arası kaç saat; Şanlıurfa Halfeti arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Halfeti arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Halfeti arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 90 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Şanlıurfa Halfeti Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Halfeti arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Halfeti Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Halfeti arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Halfeti’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Halfeti’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.