İçeriğe geç

Şanlıurfa Hakkâri Arası Kaç KM

Şanlıurfa Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Hakkâri arası kaç km? Şanlıurfa Hakkâri arası kaç saat? Şanlıurfa Hakkâri yol tarifi? Şanlıurfa Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Hakkâri Arası Kaç KM

Şanlıurfa Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 km’dir. Şanlıurfa Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 407 km’dir.

Şanlıurfa Hakkâri Arası Kaç KM

Şanlıurfa Hakkâri Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Hakkâri arası kaç saat; Şanlıurfa Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Şanlıurfa Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 407 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.