İçeriğe geç

Şanlıurfa Gümüşhane Arası Kaç KM

Şanlıurfa Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Gümüşhane arası kaç km? Şanlıurfa Gümüşhane arası kaç saat? Şanlıurfa Gümüşhane yol tarifi? Şanlıurfa Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Gümüşhane Arası Kaç KM

Şanlıurfa Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 km’dir. Şanlıurfa Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 349 km’dir.

Şanlıurfa Gümüşhane Arası Kaç KM

Şanlıurfa Gümüşhane Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Gümüşhane arası kaç saat; Şanlıurfa Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 349 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Şanlıurfa Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.