İçeriğe geç

Şanlıurfa Giresun Arası Kaç KM

Şanlıurfa Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Giresun arası kaç km? Şanlıurfa Giresun arası kaç saat? Şanlıurfa Giresun yol tarifi? Şanlıurfa Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Giresun Arası Kaç KM

Şanlıurfa Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 km’dir. Şanlıurfa Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Şanlıurfa Giresun Arası Kaç KM

Şanlıurfa Giresun Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Giresun arası kaç saat; Şanlıurfa Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Şanlıurfa Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Şanlıurfa Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.