Şanlıurfa Gaziantep Arası Kaç KM

Şanlıurfa Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Gaziantep arası kaç km? Şanlıurfa Gaziantep arası kaç saat? Şanlıurfa Gaziantep yol tarifi? Şanlıurfa Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Gaziantep Arası Kaç KM

Şanlıurfa Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 km’dir. Şanlıurfa Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 127 km’dir.

Şanlıurfa Gaziantep Arası Kaç KM

Şanlıurfa Gaziantep Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Gaziantep arası kaç saat; Şanlıurfa Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 127 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Şanlıurfa Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 150 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.