İçeriğe geç

Şanlıurfa Eskişehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Eskişehir arası kaç km? Şanlıurfa Eskişehir arası kaç saat? Şanlıurfa Eskişehir yol tarifi? Şanlıurfa Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Eskişehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1055 km’dir. Şanlıurfa Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 798 km’dir.

Şanlıurfa Eskişehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Eskişehir Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Eskişehir arası kaç saat; Şanlıurfa Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1055 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 798 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Şanlıurfa Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1055 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.