Erzurum Şanlıurfa Arası Kaç KM

Erzurum Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Şanlıurfa arası kaç km? Erzurum Şanlıurfa arası kaç saat? Erzurum Şanlıurfa yol tarifi? Erzurum Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Şanlıurfa Arası Kaç KM

Erzurum Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 454 km’dir. Erzurum Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 339 km’dir.

Erzurum Şanlıurfa Arası Kaç KM

Erzurum Şanlıurfa Arası Kaç Saat

Erzurum Şanlıurfa arası kaç saat; Erzurum Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 454 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Erzurum Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 339 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Erzurum Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 454 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.