Şanlıurfa Erzincan Arası Kaç KM

Şanlıurfa Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Erzincan arası kaç km? Şanlıurfa Erzincan arası kaç saat? Şanlıurfa Erzincan yol tarifi? Şanlıurfa Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Erzincan Arası Kaç KM

Şanlıurfa Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 km’dir. Şanlıurfa Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Şanlıurfa Erzincan Arası Kaç KM

Şanlıurfa Erzincan Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Erzincan arası kaç saat; Şanlıurfa Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Şanlıurfa Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Şanlıurfa Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.