İçeriğe geç

Şanlıurfa Elazığ Arası Kaç KM

Şanlıurfa Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Elazığ arası kaç km? Şanlıurfa Elazığ arası kaç saat? Şanlıurfa Elazığ yol tarifi? Şanlıurfa Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Elazığ Arası Kaç KM

Şanlıurfa Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 km’dir. Şanlıurfa Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 172 km’dir.

Şanlıurfa Elazığ Arası Kaç KM

Şanlıurfa Elazığ Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Elazığ arası kaç saat; Şanlıurfa Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 172 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

43 dakika

Şanlıurfa Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.