İçeriğe geç

Şanlıurfa Edirne Arası Kaç KM

Şanlıurfa Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Edirne arası kaç km? Şanlıurfa Edirne arası kaç saat? Şanlıurfa Edirne yol tarifi? Şanlıurfa Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Edirne Arası Kaç KM

Şanlıurfa Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1541 km’dir. Şanlıurfa Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1165 km’dir.

Şanlıurfa Edirne Arası Kaç KM

Şanlıurfa Edirne Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Edirne arası kaç saat; Şanlıurfa Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1541 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1165 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Şanlıurfa Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1541 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.