İçeriğe geç

Şanlıurfa Diyarbakır Arası Kaç KM

Şanlıurfa Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Diyarbakır arası kaç km? Şanlıurfa Diyarbakır arası kaç saat? Şanlıurfa Diyarbakır yol tarifi? Şanlıurfa Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Diyarbakır Arası Kaç KM

Şanlıurfa Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 179 km’dir. Şanlıurfa Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 151 km’dir.

Şanlıurfa Diyarbakır Arası Kaç KM

Şanlıurfa Diyarbakır Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Diyarbakır arası kaç saat; Şanlıurfa Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 179 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Şanlıurfa Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat  sürmektedir. Şanlıurfa Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 151 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

42 dakika

Şanlıurfa Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 179 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.