İçeriğe geç

Şanlıurfa Çorum Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Çorum arası kaç km? Şanlıurfa Çorum arası kaç saat? Şanlıurfa Çorum yol tarifi? Şanlıurfa Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Çorum Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 758 km’dir. Şanlıurfa Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 509 km’dir.

Şanlıurfa Çorum Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çorum Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Çorum arası kaç saat; Şanlıurfa Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 758 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Şanlıurfa Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 509 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Şanlıurfa Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 758 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.