İçeriğe geç

Şanlıurfa Çankırı Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Çankırı arası kaç km? Şanlıurfa Çankırı arası kaç saat? Şanlıurfa Çankırı yol tarifi? Şanlıurfa Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Çankırı Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 855 km’dir. Şanlıurfa Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 608 km’dir.

Şanlıurfa Çankırı Arası Kaç KM

Şanlıurfa Çankırı Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Çankırı arası kaç saat; Şanlıurfa Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 855 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat  sürmektedir. Şanlıurfa Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 608 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

Şanlıurfa Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 855 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.