İçeriğe geç

Şanlıurfa Burdur Arası Kaç KM

Şanlıurfa Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Burdur arası kaç km? Şanlıurfa Burdur arası kaç saat? Şanlıurfa Burdur yol tarifi? Şanlıurfa Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Burdur Arası Kaç KM

Şanlıurfa Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 994 km’dir. Şanlıurfa Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 755 km’dir.

Şanlıurfa Burdur Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Burdur arası kaç saat; Şanlıurfa Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 994 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Şanlıurfa Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Şanlıurfa Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 755 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Şanlıurfa Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.