Şanlıurfa Bolu Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Bolu arası kaç km? Şanlıurfa Bolu arası kaç saat? Şanlıurfa Bolu yol tarifi? Şanlıurfa Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Bolu Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1042 km’dir. Şanlıurfa Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 738 km’dir.

Şanlıurfa Bolu Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Bolu arası kaç saat; Şanlıurfa Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1042 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 738 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Şanlıurfa Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1042 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.