İçeriğe geç

Şanlıurfa Bitlis Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Bitlis arası kaç km? Şanlıurfa Bitlis arası kaç saat? Şanlıurfa Bitlis yol tarifi? Şanlıurfa Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Bitlis Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 km’dir. Şanlıurfa Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 323 km’dir.

Şanlıurfa Bitlis Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Bitlis arası kaç saat; Şanlıurfa Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 323 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Şanlıurfa Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.