İçeriğe geç

Şanlıurfa Bingöl Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Bingöl arası kaç km? Şanlıurfa Bingöl arası kaç saat? Şanlıurfa Bingöl yol tarifi? Şanlıurfa Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Bingöl Arası Kaç KM

Şanlıurfa Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 km’dir. Şanlıurfa Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 273 km’dir.

Şanlıurfa Bingöl Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Bingöl arası kaç saat; Şanlıurfa Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Şanlıurfa Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Şanlıurfa Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 273 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Şanlıurfa Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.